SCHIMB DE IDEI

0
83

Liceul Teoretic GHEORGHE IONESCU ŞIŞEŞTI din comuna Şişeşti – Mehedinți a fost gazda echipei Euroland Banat, o asociație ce susține promovarea și valorizarea durabilă a patrimoniului local, reducerea disparităților dintre spațiul rural și zonele urbane apropiate, promovarea produselor din comunitate, stimularea creativității, a schimbului de idei, de experiențe și bune practici la nivel local și transfrontalier.


,,Elevii noștri au fost provocați la un dialog constructiv în speranța inițierii unor viitoare activitati în comunitatea noastră. Au fost curioși…au pus întrebări…și promit ca nu vor lasa sa piară tradițiile locale.
Mulțumim tuturor pentru implicare, d-lui primar Marian Răducan, d-lui prof Titu Dinuț, meșterului olar Marcel Tănase.” Au declarat cadrele didactice ale Liceului Teoretic Gheorghe Ionescu Şişeşti din comuna Şişeşti Mehedinți.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here